3 Ağustos 2008 Pazar

Multiplayer Oyun Türleri

Team Deathmatch - Bildiğiniz takım bazlı deatmatch.
Free-For-All - Herkesin tek başına olduğu deathmatch.
Domination - Haritadaki bayrakların yakınında durarak bayrağı ele geçirip, geçen süreler boyunca takımınıza puan kazandırmak göreviniz. Aynı takımdan ne kadar çok kişi bir bayrağın yakınında durursa, bayrak o kadar hızlı ele geçirilir. En çok puan toplayan takım maçı kazanır.
Sabotage - Haritada gelişigüzel bir bomba belirir. Amaç bu bombayı önce ele geçirmek, sonra da rakibin üssüne götürüp patlatmaktır.
Headquarters - Haritada bir laptop belirir. Amacınız laptopu ele geçirip onu savunmaktır. Eğer A takımı laptopu ele geçirirse, B takımı laptopu bulup imha etmek zorundadır. A takımı laptopa sahipse, takımdaki oyuncuların round boyunca tek can hakkı olup, B takımı belirli süre aralıklarıyla tekrar spawn olabilmektedir. Takımlar laptopu ellerinde tuttukları sure boyunca puan alırlar. Laptopu ele geçirip/yok etmek için, bulunduğu alanda durmalısınız.
Search and Destroy - Saldıranlar ve savunanlar olmak üzere iki takım vardır. Saldıranların amacı, round süresi dahilinde A ve B noktalarından birine bomba kurmak ve süre bitene kadar bombayı savunmaktır. Bir takımdaki bütün oyuncular ölürse, bomba kurulup imha olursa, kurulmuş bomba çözülürse, ya da round süresi dolarsa, round sona erer. En çok round kazanan takım maçı kazanır.

Hiç yorum yok: