20 Ekim 2008 Pazartesi

Xfire Programında Screenshot (SS) , Video Çekmek

Öncelikle xfire programını BURADAN indiriyoruz. Daha sonrasında programı açtığımız zaman Tools ve Options dan Chat bölümüne geliyoruz. Burada hangi tuş kombinasyonları ile screenshot ve video çekeceğimizi göreceksiniz. Yazıların üstüne tıklarsanız kendi tuş kombinasyonlarınızıda atayabilirsiniz. Ayrıca chat bölümünde oyunu oynarkende küçük pencere açılarak oyundan çıkmanıza gerek kalmadan arkadaşlarınızla chat yapmanızı sağlayacak olan tuş kombinasyonuda vardır.

Üstte anlattığım bigi oyun sırasında ss veya videonuzu çektikten sonra oyundan çıkınca xfire da yeni bir pencere açılır (ss için) orada çektiğimiz ss in altında açıklama yapmak için bir alan bulunur ; oraya resim işin eğer istiyorsanız gerekli açıklamayı yaptıkdan sonra UPLOAD yazısının yanına tıklayıp seçiyoruz ve sonrasında OK tuşuna basarak işlemi tamamlıyoruz.

Videonuzu xfire profilinize koyman için de video yu çekip oyundan çıktıkdan sonra xfire programında Files bölümüne tıklayınız , sonrasında orada çektiğiniz video yu videos bölümünde bulup öncelikle encode yapıp sonrasında upload ediniz...

İyi Oyunlar

Hiç yorum yok: